IX edycja konkursu ,,Podatki są proste jak drut” – rozstrzygnięta

Zwycięzcy konkursu

W dniu 10 maja 2022 r. odbyła się uroczysta gala z okazji Dnia Doradcy Podatkowego, zorganizowana przez Zarząd Mazowieckiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych. W tym roku doradcy podatkowi zostali zaproszeni do Filharmonii Narodowej, gdzie poza częścią oficjalną, odbył się koncert znakomitego pianisty jazzowego Leszka Możdżera.

W części oficjalnej, Przewodnicząca Zarządu Mazowieckiego Oddziału KIDP Pani Anna Misiak, przedstawiła nowo wybranych członków Zarządu VI kadencji Mazowieckiego Oddziału KIDP. Następnie głos zabrała Przewodnicząca Ogólnopolskiej Fundacji Doradców Podatkowych Pani Iwona Wojsław, która podziękowała doradcom podatkowych z regionu mazowieckiego za zaangażowanie oraz pomoc na rzecz fundacji. Szczególne podziękowania złożyła na ręce członka zarządu Mazowieckiego Oddziału KIDP Pani Mai Rezanko-Zielińskiej, która wykazała się wyjątkowym zaangażowaniem w niesieniu pomocy obywatelom Ukrainy dotkniętym skutkami wojny.

Podczas uroczystości został również rozstrzygnięty konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu prawa podatkowego ,,Podatki są proste jak drut”. Była to już IX edycja konkursu, którego popularność i poziom nadsyłanych prac nieustannie wzrasta. Tegorocznym zwycięzcą został Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z pracą pod tytułem: „Instrumenty ochrony praw podatnika w ogólnym prawie podatkowym”.